Kışlık kıyafet istediler diye işçiye zulüm, Tezcan Galvaniz’de neler oluyor?
  • Kocaeli Duysun
  • Genel
  • Kışlık kıyafet istediler diye işçiye zulüm, Tezcan Galvaniz’de neler oluyor?

Kışlık kıyafet istediler diye işçiye zulüm, Tezcan Galvaniz’de neler oluyor?

ABONE OL
20 Aralık 2023 11:14
Kışlık kıyafet istediler diye işçiye zulüm, Tezcan Galvaniz’de neler oluyor?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzun yıllardır Kocaeli’de faaliyet gösteren Tezcan Galvaniz’de son günlerde ilginç gelişmeler yaşanıyor. İddiaya göre kışlık kıyafet isteyen işçilerin fabrikada yemeği kesildi, servisi kaldırıldı. Devreye ise Kartepe Belediyesi girdi. Servis hakları ellerinden alınan işçileri Kartepe Belediyesi taşıdı.

Kartepe’de uzun yıllardır üretim yapan Tezcan Galvaniz fabrikasında iki gündür çok ilginç gelişmeler yaşanıyor. Bir çok kez işçisinin grev hakkını kullandığı fabrikada, kış ayının gelmesi ile çalışanlar kışlık kıyafet talebinde bulundu. Ancak bu talep Sönmez Tezcan’ın sahibi olduğu fabrika yönetimi tarafından olumsuz karşılandı. Ardından ise kıyafet talebinde bulunan işçilerin yemek hakları ellerinden alındı. Adeta insanlık dışı muamele gören işçiler, mesai bitiminde bir şok daha yaşadı. Her gün kullandıkları servis hakları da ellerinden alınan işçilerin imdadına ise Kartepe Belediyesi yetişti. Fabrikada otobüs gönderen Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman işçilerin evlerine ulaşımını sağladı.

Bu gelişmeler üzerine sendika fabrikada grev kararı aldı. Bugün sabah mesaiye girmeyen işçiler fabrika önünde eylem başlattı. Yaşananların adeta zulüm olduğunu ifade eden işçiler, “Tüm bunlar bir kıyafet istenildi diye yaşanıyor. Önce yemek verilmedi, ardından servis hakkımız elimizden alındı. Biz grev kararı aldık ve hakkımızı sonuna kadar aramaya kararlıyız” dedi.

Sanayi kenti Kocaeli’den ise işçilere destek mesajları yağdı. Bir çok sosyal medya kullanıcısı işçilerin tamamının üretimi durdurması için çağrılarda bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.