Akmeşe ölüm yolu mu?

Akmeşe ölüm yolu mu?

ABONE OL
10 Haziran 2024 13:41
Akmeşe ölüm yolu mu?
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Gün geçmiyor ki Akmeşe yolunda kaza olmasın. Her kaza sonrası acaba kazaya karışan araçlar nereden geliyor, kimler zarar görüyor, kime ne oldu, gibi sorular akla geliyor. Defalarca yazdık, çizdik. Bu yol genişletilene kadar mücadele edilecek. Yolun dar oluşu yetmiyormuş gibi, o bölgede barındırılan köpekler de can veriyor, can aldırıyor, yaralanıyor, yaralıyor. Karayollarına yazdık, ses yok. Köpekleri bu bölgeden alalım dedik, ses yok. İyi o zaman, hep birlikte yaralanalım, ölelim. Hani bir türkü var: ‘Akmeşe yollarında sevdiğim yürü’ diye. Değiştirelim besteyi: ‘Akmeşe yollarında ölelim yürü’ diye.

Yol dar, araçlar hızlı ve tonajlı. Bu yolda hiçbir TIR ya da kamyon kendi şeridini takip edemez. Hep şerit ihlalleri ile trafik seyreder. Bu yol ivedilikle genişlemeli. Köpekler o bölgeden alınmalı. Akmeşe yolu çile yolu oldu. Yol araç trafiğini kaldırmıyor. Bu yolu genişletmiyorsanız, KMO’ya paralel yeni bir yol yapın. Ya da TIR ve kamyonlar için çevre yolları yapın. Yazık insanlara, yazık hayvanlara, yazık milli servete.

Bu yol yılların yolu. Hani derler ya ‘kalubeladan kalma’ diye, işte bu yol tam da ona uygun. Adapazarı, Camili, Karaman, Korucuk ve Akmeşe sonrası mahalleler ile Akmeşe öncesi mahalleler, her biri bu yolu kullanıyor. Karayolları 1. Genel Müdürlüğü’nün sorumluluk alanında olan bu yol genişletilmediği sürece ölüm yolu olarak kalacak ve anılacak.

Rahim Varol

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

free temp mail