Biz nereye koşuyoruz?

Biz nereye koşuyoruz?

ABONE OL
7 Temmuz 2024 00:43
Biz nereye koşuyoruz?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Herkes, herkesin kabullendiğini kabullenmek zorunda değil. Gezdiği, yediği, içtiği şeyleri dert etmek zorunda da değil. Biz nereye koşuyoruz? Komşu komşunun külüne muhtaçken, mobese kamerası gibi insanları izlemenin anlamı nedir? Bizi bu hale getiren nedir? Siyaset mi? Fitne mi? Dedikodu mu? Riyakarlık mı? Yoksa canlıların en asil ve en mükemmeli olan insan mı?

Kendi çıkarları ekseninde dönenlere verilen prim, dişlinin çarkında öğütülüp gider. Siyaset yapması yasak olan kamu görevlisi siyaset yaparsa, oturduğu koltuğu tarafgirliği ile kirletirse, makamını rant kapısı haline getirirse, bugün ufak ufak götürürse, yarın deveyi hamuduyla götürdüğünde çölde, dahası çevrenizde yalnız kalırsınız.

Siyasette ya da başka bir arenada kişiye verdiğiniz değer eğer onun kalibresinde değilse, vay halinize. Herkesi ipe dizer, bir de üstüne un serper. Siyaset, kamu, bürokrasi ve ticaret erbabı bu tür insanları kapsam dışına atmazlarsa, her yaptığını kâr zanneder. Mikser gibi her yeri karıştırırlar. Bunlar hırsıza kızar, hırsızlık yapar; küfredene kızar, küfreder; riyakâra kızar, riya yapar; fitneciye kızar, fitne yapar.

Allah bu tür insanlardan, insanları uzak tutsun. Böylelerine de hidayet versin ve ıslah etsin.

Rahim Varol 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

free temp mail