İmam evi krizi!

İmam evi krizi!

ABONE OL
4 Haziran 2024 17:07
İmam evi krizi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu ülkede 2,5 -3  milyon memur görev yapıyor. Kiminde lojman var, kiminde yok.  Görev yapılan ilin durumuna göre de değişir.
En büyük krizde ne yazık ki imam evlerinde yaşanıyor. Özellikle kırsal mahallelerde artık değil kanayan yara kangren olmuş bir sorun.
Şimdi bu imam evi, yani lojmanı yapmak kimin görevi. Belediyelerin mi ? Diyanet İşleri Başkanlığı’nın mı ? il, ilçe müftülüğü mü yada vatandaşın mı?
Durup dururken bu da nerede çıktı? Neden imamlar konu oldu? Bir imam camiye atanıyor, kimse kusura bakmasın ilk iş, ilk soru lojman nasıl? Yahu önce, ‘cemaat nasıl’? diye soruver.

Camiyi vatandaş yada belediye yaptıracak, lojmanı yine belediye yada vatandaş yaptıracak. Oh ne ala memleket.
Evet kırsalda bu sorun çözülmeli. İmamların diğer memurlardan bir farkı sabah ve yatsı namazlarında ulaşım sorunu olabilir. Onda sonuna kadar haklılar. Bırakın artık belediyelerin, vatandaşın yakasından düşün.
Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesini ne yapıyor? Diyanet vakıflarına oluk oluk gelen paralara ne oluyor? Bu milletin yumuşak karnını yakalamışsınız. Hassas nokta namaz, imam lazımsa önce imam evi yaptırın. Oooo emriniz olur beyler emriniz.

İmamınıza sahip çıkın. Tokiyle anlaşın, imamlarınıza birer lojman yaptırın. İmam bizim imamımızsa, sizin de personeliniz. Belediyelerin ,vatandaşın peşini bırakın. Özellikle cuma ve bayram günlerinde cami önlerinde toplanan milyonlarca yardımlar nereye gidiyor?
Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet Vakıfları, imamlarınıza sahip çıkın.
‘Lojman varsa imam var, yoksa imam da yok’ gibi söylemlerden uzak durun. Senin yapmadığın lojmanı kimse yapmak zorunda değil.

Bu yazım hiç bir imama değil direk, Diyanet İşleri Başkanlığı’na..

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

free temp mail