Sokağın köpek sesi

Sokağın köpek sesi

ABONE OL
13 Aralık 2023 11:26
Sokağın köpek sesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir sokak köpeği çocuğu parçalıyor.
Şimdi empati yapın. Bu sizin çocuğunuz olsa ne yapardınız? Cevabını verirken gevelemeden, kem küm etmeden verin.
Ben hayvan düşmanı değilim ancak sokak köpeklerinin başıboş sokaklarda gezmesine karşıyım.
Neymiş onlarında yaşam hakkı varmış. Biz “yok” demedik ki…
Akmeşe de her gün sokak köpekleri sorun yaşatıyor.
Tesellimiz kimseye bir şey olmaması ama nasıl? Birçok kez yetişkinler imdada yetişiyor.

Yasal düzenleme ile bu sokak köpekleri merkezi yerlerden uzaklaştırılmalı. Hayvan seviyorsanız eviniz bakmaya müsait değilse ayrılan alanda sahiplenme kulübeleri yapılır, gider beslersiniz. Tasmasını takar gezdirirsiniz. Kulübesine koyar dönersiniz.

Ayrıca hayvan sevgisi sokak köpeğiyle sınırlı olmamalı. Hayvanseverler size soruyorum  ama sözde hayvanseverler size bu sözüm. Genetiği oynanan belki de onlarca hayvan var. Bunlar için ne yaptınız? Asıl bu hayvanlara sahip çıkın.
Hayvan sevmeyen insan yoktur. Sadece siz hayvansever değilsiniz ama hangi hayvan olursa olsun insana zarar veriyorsa düşünmeli bir kere “Ya bu ben olsaydım?” denilmeli değil mi?

Hiç hayvanlar üzerinden polemiğe girmenin manası yok. Bir bakıyorsunuz köpekler hastane içlerinde, bir bakıyorsunuz hijyene dikkat edilmesi gereken gıda satılan yerlerde. İyi de arkadaş bunların olması gereken yerler var.
Önce İnsan. Hayvan insanı yaşatamaz, insan hayvanı yaşatır. Durum öyle bir hâl almış ki köpek çocuğu parçalıyor yüzde 10 tepki var. Bir köpek kaza ile ölse yüzde 90 tepki var.
Bu neye benziyor. Artık köpeğin insanı değil, insanın köpeği ısırmasının haber değeri var.
Son sözüm bende hayvanseverim ama yerli yerinde olursa yerli yerinde bakılırsa…
Varın yorumunuzu yapın.

Rahim Varol

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Ayşe Karakurt

    Katılıyorum.Hayvan severlik eline bir poşet mama alıp sokak ortasına döküp besliyorum ile olmaz.bu hayvanlara barınacak ortamlar hazırlamak ve kontrolsüz üremeyi saglıklı ureme ye dönüştürmek ile olur.Hayvan severler bu amac ile gruplar kurup yetkili kurumların da destegi ile yardım toplamalı buna tum insanlar destek verecektir.bahsettiğim hayvan barinagi degil.şehir dışında kontrollü açık alanda ve veteriner destekli kamplar dır.

    Yanıtla
    +0
    -0


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.